Gallasové/Clam-Gallasové. Noblesa severních Čech

Detailinformationen

label_categories:

Erscheinungsjahr :

2019

Ausgabeort:

Sychrov

label_language:

tschechisch

Seitenzahl:

152

ISBN:

978-80-906784-2-2

150 Kč

ab Lager

Kaufen

150 Kč

Die Publikation kann am Arbeitsplatz gekauft werden :

Publikace Gallasové/Clam-Gallasové. Noblesa severních Čech pojednává o třísetletém působení těchto šlechtických rodů v severních Čechách. Na území dnešního Libereckého kraje Gallasové v průběhu 17. a 18. století získali čtyři panství - Frýdlant, Liberec, Grabštejn a Lemberk, která byla vlastněna jejich nástupci z rodu Clam-Gallasů až do konce druhé světové války. Příslušníci obou těchto aristokratických rodin zanechali v této lokalitě svou nesmazatelnou stopu v podobě šlechtických sídel, církevních památek či jiných staveb, ale i v místním názvosloví, neboť některé obce či liberecké městské části dodnes nesou jejich jméno. Publikace představuje všech osm generací majitelů nejen jako válečníky, diplomaty a hospodáře, ale umožňuje nahlédnout i do jejich soukromého života a způsobu trávení volného času.

Osm kapitol o jednotlivých členech rodu je proloženo osmi kapitolami o jejich rodových sídlech či jiných památkách a lokalitách, které jsou s Gallasy a Clam-Gallasy úzce spojené. Jedná se o hrad a zámek Frýdlant, klášter Hejnice, pražský palác, zámek Lemberk, Lázně Libverda, hrad Grabštejn, Liberec a Jizerské hory. Všechny kapitoly jsou doprovázeny bohatým obrazovým materiálem, a to jak v podobě reprodukcí dobových portrétů, tak i historických či současných vyobrazení popisovaných míst.

Publikace byla vydána v rámci projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů – Gallasové a Clam-Gallasové: Noblesa severních Čech a na jejím vzniku se podílely Lesy České republiky, s. p.

 

Ukázka z publikace:


es könnte Sie interessieren

text_info_terms_and_conditions

text_info_how_to_shop